Ziua Porţilor Deschise

EvenimenteComments Off on Ziua Porţilor Deschise

De Ziua Porţilor Deschise, pe data de 10 martie 2018, Şcoala Gimnazială nr. 95 şi-a primit oaspeţii, mici şi mari, într-un cadru festiv. Viitorii noştri şcolari au fost întâmpinaţi cu bomboane, baloane, dar şi multe alte surprize: expoziţii de desene şi pictură realizate de elevii şcolii, coordonaţi de domnul profesor Costea Gelu, artist plastic, jocuri pe calculator, un parcurs aplicativ în sala de sport, sub îndrumarea domnului profesor Panait Mihai, cărţi de poveşti şi de colorat puse la dispoziţie de doamna bibliotecară Găman Any. Părinţii şi bunicii au fost mai interesaţi de documentele vechi de atestare a şcolii, de diplomele şi rezultatele deosebite ale copiilor noştri, de proiectele educative, naţionale şi internaţionale, cu care ne mândrim.

Cu toţii au vizitat şcoala, ghidaţi de doamna directoare Bazarciuc Mihaela, au făcut cunoştinţă cu doamnele învăţătoare de la clasa pregătitoare (anul şcolar viitor): Haţeganu Maria şi Savu Florinela, au făcut fotografii:

IMG_2749

IMG_2791

IMG_2757Ne-am simţit atât de bine împreună încât nu ne mai puteam despărţi! Abia aşteptăm să ne revedem în septembrie!

Comments are closed.

© 2018 Scoala95.ro All rights reserved